CEO společnosti Apple, Tim Cook, prostřednictvím Twitteru včera oznámil, že má k dispozici 20 milionů roušek pro zdravotnický personál. K této pozitivní zprávě však přidal ještě jednu neočekávanou novinku – pro zdravotníky Apple vyvinul také speciální plexi štít na obličej, který je ochrání před nakaženými pacienty COVID-19.

Výroba obličejového štítu od Applu je levná a rychlá

Když se skvělý průmyslový design a vynikající logistika spojí dohromady, dějí se velké věci. Důkazem je výroba ochranného Apple štítu, který vyniká svým jednoduchým designem a praktičností. To je však pouze zlomek výhod, které přináší.

Ochranné štíty na obličej jsou poskládané z minimálního počtu dílů, což rychlost produkce značně podporuje zhotovení jednoho takového štítu zabere méně než 2 minuty. Kromě toho je jejich výroba také finančně nenáročná a co víc, při transportu nezaberou takřka žádné místo.

Pozitivní ohlasy přichází také z první testovací nemocnice v Santa Clara, kde si zdravotníci "applovské" štíty velmi pochvalují.

Do konce tohoto týdne má Apple v plánu dopravit více než milion těchto štítů po celých Spojených Státech a toto tempo si chce udržet i další týdny. Dodávka těchto ochranných pomůcek pak samozřejmě nemine ani další státy.

Zdroj textu: https://www.forbes.com/sites/johnkoetsier/2020/04/05/apples-newest-product-face-shields-for-doctors-nurses-fighting-coronavirus/#29daf6493497

Zdroj obrázku: https://www.digitaltrends.com/news/apple-makes-its-own-face-shield-for-covid-19-hospital-staff/