Bolt, jedna z největších londýnských ride-hailingových platforem, apeluje na britskou vládu, aby využila jejich nabídky – doprava zdarma na očkování. To pomůže obyvatelům Londýna při dopravě do očkovacích center. Na počátek Bolt přislíbil jízdy v hodnotě 250 000 liber.

Ambice Spojeného království ohledně očkování vakcínou proti COVID-19 je naočkovat do konce února 4 prioritní skupiny – lidé v pečovatelských domech a lidé starší 70, 75 a 80 let. Bolt se tak rozhodl nabídnout zdarma své dopravní kapacity a urychlit tak celý proces.

Bolt říká, že poskytl své služby vládě a NHS London. Naléhavě žádá příslušné orgány, aby se spojily, potvrdily logistiku a zajistily, že systém bude spuštěn co nejdříve. Dále společnost říká, že je ochotna umožnit bezplatnou dopravu také pro ty subjekty, kteří jsou do očkování zapojeni.

Jak již bylo zmíněno, Bolt věnoval počáteční jízdy zdarma v hodnotě 250 000 liber. Mimo to také vyzývá ke kontaktu všechny ty, co by chtěli pomoci s financováním bezplatných jízd pro ty, kteří prioritně potřebují vakcínu proti koronaviru.

Markus Villig, spoluzakladatel a CEO společnosti Bolt uvádí:

Tato vakcína je klíčem k obnovení našich životů zpět do normálu – k návratu do práce, do školy, k socializaci a k opětovnému pohybu našich ekonomik. Ve společnosti Bolt se velmi snažíme udělat vše pro to, abychom vládě Spojeného království pomohli s jejími ambiciózními cíli ohledně zavedení vakcín, a doufáme, že naši nabídku využijí.

Sam Raciti, generální ředitel společnosti Bolt pro Británii, dodal:

Víme, že Londýňané se zoufale snaží si znovu užít své neuvěřitelné město, vidět své blízké a podporovat ekonomiku. Vakcíny se zdají být východiskem z této krize, a proto, jako firma angažovaná v Londýně a Velké Británii, chceme přispět k překonání tohoto hrozného viru a v roce 2021 znovu osvobodit Londýn.

Vláda tento týden oznámila, že centrum ExCel je největší očkovací uzel v Londýně. Bolt věří, že brzy se vyskytnout další klíčová centra a uvádí, že bezmála 50 000 řidičů je v Londýně připraveno vládě pomoci splnit jejich úkol ohledně očkování.

Zdroj: https://www.intelligenttransport.com/transport-news/113570/bolt-vaccine/

Foto: intelligenttransport.com