Během 48 hodin od spuštění  předobjednávek na Hithitu se dostali za první cílovou částku 100 tisíc  korun, dnes jsou téměř na dvojnásobku. „Chceme lidem zlepšovat život, zdraví a produktivitu přes superschopnost, kterou všichni máme, a to je spánek,“ vypráví 19letý Max Kozlov, CEO společnosti a marketingový nadšenec.

Na začátku cesty k jejich „nejzdravějšímu budíku na světě” stál Mark Zuckerberg: „Na  konci jara 2019 zveřejnil šéf Facebooku fotku krabičky, kterou vytvořil  jako dárek pro svoji ženu s cílem jí umožnit lehčí vstávání. Tento  koncept ‚Sleep Boxu‛, který se v 6:00 rozsvítí a v 7:00 zhasne, otevřel světu s finální větou ‚pokud to nějaký podnikatel chce postavit pro více lidí, běžte do toho!‛”

Chytré budíky Undout jsou navržené v duchu minimalistického designu. (Foto: Undout)

Kozlov se nápadu chopil a k ruce si vzal kamarády z komunity aktivních středoškoláků, Petra Štěpánka, průmyslového vynálezce, a Kryštofa Mitku, webového vývojáře.

Jejich cílem byl produkt, který skutečně lidem zlepší kvalitu spánku.  Dle světové spánkové společnosti totiž problémy se spánkem uhrožují  zdraví nebo kvalitu života až 45 procent světové populace,  přičemž většinu dopadů, jako je snížená produktivita či zvýšená  náchylnost k smrtelným onemocněním, způsobeným nekvalitním spánkem, lze  zásadně omezit právě správnou spánkovou hygienou.

Trojice zakladatelů (zprava) Max Kozlov, Kryštof Mitka a Petr Štěpánek. (Foto:Undout)

Východ slunce a zpěv ptáků

Přirozený budík Undout Sleep Box je krabička z dubového dřeva. „Pomáhá  správně procházet celým spánkovým cyklem. Večer vás uvolní a uloží ke  spánku neškodlivým červeným/oranžovým světlem s uklidňujícími zvuky. V  noci vás ničím neruší, nevysílá žádné rádiové vlny a může vám nerušivě  osvětlit pokoj. Ráno vás postupně vytáhne ze spánku, jako kdybyste se  probouzeli v přírodě - simulovaným východem slunce, postupně se  zvyšujícím jasem a zvukem, např. zpěvem ptáčků,” uvádějí zakladatelé Undout.

Ovládání budíku je rychlé a intuitivní. Nastavení jednotlivých časů,  atmosfér, animací a zvuků probíhá přes mobilní aplikaci pro iOS i  Android.

Ovládání probíhá přes mobilní aplikaci. (Foto: Undout)

Vývoj a výroba Sleep Boxů probíhá především v tuzemsku. Budíky z českého dubového dřeva jsou navržené v duchu minimalistického designu. „I když se na projektu podílejí lidé z celého světa, dbáme na to, aby rozvoj dlouhodobě vycházel právě ze srdce Evropy,” tvrdí Kozlov.

Trojice spustila 3. března crowdfundingovou kampaň na Hithitu.  Prvotní cílovou částku 100 tisíc korun se jim podařilo vybrat za  pouhých 48 hodin. Další metou je 250 tisíc korun. Týden před koncem  crowdfundingu jsou téměř na 200 tisících. V rámci kampaně je aktuálně  možné předobjednat si Undout Sleep Box za 2990 korun.

Zdroj: Redakční spolupráce se StartupJobs
https://www.startupjobs.cz/newsroom/nejzdravejsi-budik-undout-vas-uspi-i-prijemne-probudi-cesti-studenti-se-inspirovali-u-zuckerberga
Foto: StartupJobs