Právě pro začínající podnikatele je online platforma přesně tím místem, kam by se měli vydat jako první. Současně má StartupBox za úkol propojit českou startupovou scénu a pobídnout ji k efektivní spolupráci. Služeb StartupBoxu již využily desítky startupistů, které díky odbornému poradenství dokázaly úspěšně překonat počáteční podnikatelské potíže. Hlavním partnerem nového projektu je Grow with Google, který projekt zaštítil a finančně podpořil. Jedním z prvním podporovatelů je i známý podnikatel Zbyněk Frolík ze společnosti Linet. Mediální záštitu převzal deník E15.

“Pro podnikatele, kteří se nachází na úplném začátku, bývá těžké analyzovat, jaký krok by měli zrovna udělat a kde k němu najít ty správné informace, podporu a partnery. To se týká jak validace nápadů, tak třeba i získání správného investora. Vytvořili jsme proto platformu, která právě takové informace a kontakty předává,” říká Pavel Bartoš, jeden ze zakladatelů StartupBoxu.

StartupBox zároveň prostřednictvím nové online platformy naplňuje vizi, ve které chce konsolidovat trh, propojit jednotlivé hráče na trhu od vzdělávání, inkubátorů, odborníků až po investory. “Chceme vyzvat všechny, kteří působí na českém startupovém trhu, aby se prostřednictvím naší platformy spojili. Společně můžeme zásadně podpořit kvalitu české startupové early stage scény a podnikavosti. Je nejvyšší čas s tím něco začít dělat a nejen o tom pořád mluvit” říká druhý ze zakladatelů projektu, Petr Mandík.

Zdroj: TZ HustáKomunikejšn
Foto: Austin Distel, Unsplash