Český start-up Spaceti firmám ukazuje, jak efektivně využít prostor kanceláří

Vlna koronaviru začíná zpomalovat, což pro mnoho zaměstnanců znamená návrat zpátky do svých kanceláří. Aby tato cesta byla bezpečná se v současné době snaží český start-up Spaceti, který má za cíl zefektivnit a zabezpečit prostor v jednotlivých budovách.

K analýze firemních prostorů využívá Spaceti jen ty nejmodernější technologie – mezi ně patří například software zpracovávající vnitřní prostředí budov, aplikace mapující pohyb zaměstnanců a vlastní integrované IoT senzory.

Na základě těchto dat je tým Spaceti schopen analyzovat celkovou obsazenost kanceláří a navrhnout alternativní úpravy tak, aby byl plně využit daný prostor a zároveň udržen bezpečný sociální distanc mezi zaměstnanci.

MyStay navrhuje, jak bezpečně oživit cestovní ruch pomocí digitálních technologií

Jak rozchodit turismus a cestovní ruch po koronavirové krizi? Tuto otázku úspěšně rozřešila Pavlína Zychová, zakladatelka unikátního start-upu MyStay. Její inovativní nápad podpořila i sama Světová zdravotnická organizace (WHO).

Aplikace MyStay umožňuje novým hostům se rychle ubytovat, provést check-in, check-out, vyzvednout si klíče, a to vše bez nutnosti osobního kontaktu s hotelovým personálem. Co to znamená pro příchozí návštěvníky? Žádné čekání ve frontě, pohodlné vyřizování rezervace a jistota bezpečné dovolené.

Revolut spouští dětskou aplikaci Junior na jednoduchou správu financí

Společnost Revolut je známá pro své debetní karty a okamžité peer-to-peer platby. Aktuálně však spouští novou aplikaci Revolut Junior, která slouží k ještě jednoduší a pohodlnější správě financí. Jak název vypovídá, tato služba je určena pro juniory, a to od 7 do 17 let. Mise Revolutu je posílit finanční gramotnost mladé generace.

V rámci této aplikace mohou rodiče sledovat pohyby na účtu svých dětí a dostávat notifikace po realizovaných platbách. „Zároveň lze nastavit, jak a za co mohou děti své finanční prostředky utrácet, a k celému produktu je dodávána také speciálně navržená platební karta Revolut Junior,“ komentuje fungování aplikace Revolut.

Společnost rovněž uvádí, že každá funkce je navržena tak, aby do ní byli zapojeni rodiče i jejich děti. Cílem je podpořit rodinný dialog na témata finance a úspory.

Zdroj textu: redakční článek Czechsight
Zdroj obrázku: Czechsight