Minulou sezónu Fnatic přišel o MID lanera CAPSe, který je považován za jednoho z nejlepších midlanerů světa, ten se připojil do supertýmu G2. Druhá změna přišla na začátku této sezóny, kdy Broxah, Jungler za tým Fnantic, změnil nejen tým, ale celý region, odešel hrát LoL za velkou louži do LCS v dresu Team Liquid. I přes tyto zásadní změny klíčových hráčů se tým Fnatic tuto sezónu vzchopil, nové hráče do týmu zapracoval a dohromady je velmi silný, o čemž svědčí i to, že se probojoval do finále.

G2 je jeden z příkladů takzvaného supertýmu a od svého vzniku lize dominoval. Opravdovým supertýmem, který je složen z těch nejlepších hráčů ligy, se stal spring splitem 2018, kdy se k týmu na TOP lane připojil Wunder a jungler Jankos. Další a poslední hvězdou byl právě CAPS, který zaujal pozici MID lanera v G2 esports. G2 tehdy již měl jednoho MID lanera a tím byl Perkz, ten k překvapení všech změnil roli na BOT lanera. Tuto sezónu to však G2 zase prohodil a Perkz se vrátil na MID. Na BOT šel bojovat CAPS. I přes tyto rošády tým vyhrává většinu soutěží, kterých se účastní.

Včera v 16:00 středoevropského času začal LEC spring split final 2020. Fanoušci i eSportoví analytici předpovídali velmi vyrovnané utkání. Podle očekávání jsme se měli dočkat maximálního počtu těsných her a až do začátku finále nebyl žádný z týmů označován jako silný favorit. Jungler G2, Jankos, který objhájil Split MVP a byl ohodnocen jako nejlepší hráč spring splitu 2020, naznačil v rozhovoru před zápasem, že je výhra pro G2 jasou záležitostí. Bwipo, TOP Lane týmu Fnatic před utkáním také řekl, že si nepřipouští prohru a s výhrou tým počítá.

Realita ale byla jiná, žádného vyrovnaného a nervy drásajícího finále jsme se nedočkali. Hned první hra byla velmi jednostranná, G2 předvedl, proč se mu říká supertým a převálcoval Fnatic za méně než 27 minut s výsledkem 16 zabití a 7 tisíc goldů navíc. Druhá hra byla ještě dominantnější ze strany G2. Skončila ve 25. minutě s 16 zabitími na straně G2 a 2 u týmu Fnatic, rozdíl v goldech přes 10 000 ve prospěch vítězů a G2 bylo ve vedení 2:0. Třetí hra byla ta nejvyrovnanější, Fnatic se podařilo získat i vedení v úvodu hry a udržovat s G2 krok až do 27. minuty, špatně však naplánoval souboj na MIDu a G2 vyhrál velký team fight, který mu zajistil značné vedení. Fnatic se už nevzpamatoval a třetí a poslední hru prohrál ve 33. minutě se ztrátou přes 9 tisíc goldů. Skore zabití bylo 10:21. G2 esport se tak stal vítězem LEC spring split 2020 a postupuje do meziregionální soutěže.

Zdroj: autorský článek Czechsight
Foto: Fredrick Tendong, Unsplash