Společnosti Velo3D, která se specializuje na 3D tisk kovových kompozitů, se nedávno podařilo získat od investorů 28 milionů dolarů (zhruba 700 milionů Kč). Za poslední rok dokázala tato firma získat velké množství zakázek, které jí pomohly k příjmům ve výši 50 milionů dolarů (více než 1 miliarda Kč) a ve stavu objednávek se zatím nachází dalších 30 milionů dolarů (740 milionů Kč). Mimo finance se však této firmě podařila uzavřít jedna velmi cenná spolupráce. Společnost SpaceX, kterou vede Elon Musk, se stala Velo3D výhradním dodavatelem 3D tiskáren.

SpaceX Falcon Heavy Demo Mission
Velo3D dodává společnosti SpaceX 3D tiskárny, které jsou použity i pro výrobu součástek do motorů raket. Zřejmě i díky tomu se podařilo firmě získat investici pro další rozvoj

Velo3D má vcelku jednoduchý business plán. Případní zájemci si mohou pořídit své vlastní 3D tiskárny a licencovat Velo3D jejich speciální software pro správné použití. Druhou možností je kompletní balíček obsahující samotnou 3D tiskárnu i software. Technologická vyspělost, stabilní finance a promyšlená struktura společnosti jsou pouze malým výčtem toho, co zaujalo investory v čele s firmou Petronas, která sponzoruje stáj Mercedesu v soutěži Formule 1.

SpaceX se údajně nepodařilo pomocí svých 3D tiskáren vyprodukovat velmi specifický komponent, který je pro tuto vesmírnou společnost zásadní. Velo3D se to podařilo a postupem času se SpaceX více a více spoléhá na Velo3D. Benny Buller, zakladatel a CEO společnosti Velo3D, navíc v rozhovorech přiznal, že se jeho společnosti od investorů podařilo vybrat 138 milionů dolarů (cca 3,5 miliardy Kč). Poslední získaná investice bude využita pro možnost použití nových kovů a jejich slitin, rozvoj softwaru a v neposlední řadě také samotné technologie 3D tisku.

Zdroj: techcrunch.com
Zdroj obrázků: unsplash.com