O test provozuschopnosti se postarala firma Virgin Hyperloop, které zkušební cestovní kapsle a trať patří. Zkušební jízda proběhla v neděli 8. 11. 2020 a prvními cestujícími byli zaměstnanci firmy, konkrétně Josh Giegel (spoluzakladatel firmy a technický ředitel) nebo Sara Luchian (ředitelka pro zážitky cestujících) spolu s několika manažery firmy.
Kapsule dosáhla cestovní rychlosti 172 kilometrů za hodinu (107 mil za hodinu) na trati DevLoop společnosti Virgin Hyperloop.
„Měl jsem tu čest potěšení vidět historii vytvářející se před mýma očima,“ řekl generální ředitel logistické firmy DP World Sultan Ahmed Bin Sulayem.
Historickému okamžiku předcházelo více než 400 různých testů technologií bez posádky. V současnosti firma pracuje především na bezpečnostních certifikátech provozu, které by měly být vytvořené a použitelné pro osobní dopravu do roku 2025. Samotného komerčního využití pro osobní dopravu se dočkáme nejdříve v roce 2030.
Hyperloop je technologie propagovaná především filantropem, miliardářem a podnikatelem Elonem Muskem. Od roku 2013 tuto technologii propaguje a přiměl několik světových firem, aby se do vývoje stejného druhu cestování také zapojili.
Systém Hyperloop by v budoucnu mohl enormně zkrátit jízdní doby v rámci celých kontinentů. Stavby dalších zkušebních tratí jsou nachystány nejen ve Spojených státech, ale také například v Nizozemsku. O této zkušební trati psal náš portál již dříve (zde).


Jan Geist
Narozen v Děčíně, studující v Praze paleontologii. Hraji na kytaru a krom pár písniček a básniček jsem nikdy nic pořádně nepsal, ač je plánů hodně. Nesnáším pseudoplatany a SUVčka.
sledovat :
Vstup do diskuze