KONTAKT

CZECHSIGHT s.r.o.
Nad Zámečnicí 2777/18, Smíchov, 150 00 Praha 5
IČO:08522995

V případě zájmu o inzerci pište na [email protected]


Náš team

Petr Kašík | Editor

Petr, jeden ze zakladatelů CZECHSIGHT je členem katedry fyziologie na půdě Přírodovědecké fakulty UK. Zde zjišťuje, jakým způsobem ovlivňuje pobyt v nízkých teplotách srdeční funkci. Dříve studoval látku kurkumin a její potenciál ve využití v boji proti vzniku metastáz. Kromě laboratorní práce učí děti tenis nebo vyráží na dobrodružné výpravy napříč Evropou. [email protected]


Lukáš Kekrt | Editor

Lukáš se po vystudování oboru molekulární biologie zaměřil na mikrobiologický výzkum. Stejně jako řada dalších redaktorů studuje Přírodovědeckou fakultu UK. V minulosti se účastnil epidemiologického výzkumu zlatého stafylokoka na půdě motolské nemocnice, v současné době pracuje pod střechou Mikrobiologického ústavu Akademie věd v laboratoři, specializující se na vývoj nových antibiotik. Prakticky veškerý volný čas věnuje přípravě na horské ultramaratony v Čechách i zahraničí. [email protected]


Jakub Zamouřil | Editor

Jakub je povoláním vesmírný inženýr, který v současné době spolupracuje na evropské sondě Exomars, která má za dva roky stanout na rudé planetě s cílem hledat známky života. Mimo to vyvíjí satelitní systém, určený ke kvantové distribuci šifrovacích klíčů. Ve svém volném čase se věnuje zejména problematice klimatické změny, a to především analýze vědeckých dat a jejich popularizaci. Je rovněž autorem petice za klima a projektu Fakta o klimatu. [email protected]


Patrik Malios | Šéfredaktor

Zakladatel a šéfredaktor CZECHSIGHT. Patrik vyměnil korporátní prostředí a slušivé obleky za nekonečnou dřinu v zájmu popularizace vědy a techniky v ČR. Jeho cílem je zvýšit množství kvalitního obsahu v Českém éteru a tím obohacovat tradiční čtenáře. Za stejným cílem Patrik založil Vydavatelství Čas, které sjednocuje obdobná, kvalitou oplývající média a věří, že cesta správným směrem jednou zcela přetlačí přehršel nekvalitního obsahu na domácím internetu. [email protected]


Kristina Hakenová | Redaktor

Kristina se zabývá neurobiologií, kterou studuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Zde se v rámci svého magisterského studia věnuje výzkumu v oblasti duševních poruch a proto nejvíce času tráví v klecanském Národním ústavu duševního zdraví. Zde se zabývá rolí střevního mikrobiomu v rozvoji neurodegenerativních poruch a testováním nových látek, které by mohly v budoucnu pomoci s léčbou schizofrenie či Alzheimerovy choroby. Když pod jejími schopnými organizátorskými křídly zrovna nevzniká divadelní festival Modrý kocour, vydává se do hor, ať už rodných, nebo zahraničních.

Michal Barták | Redaktor

Michal je zapáleným studentem biologie, konkrétně ekologie. V současné době se zaměřuje na výzkum tropických nočních motýlů a jejich roli v opylování kvetoucích rostlin. Na stránkách CZECHSIGHT od něj proto najdete příběhy ze života takřka kteréhokoli žijícího organismu. Ve svém volném čase rád tančí nebo cestuje, především do tropických oblastí.

Jan Geist | Redaktor

Honza po nástupu na často skloňovanou Přírodovědeckou fakultu UK propadl geobiologii, nepříliš známému, ale zajímavému oboru. Tato relativně mladá vědecká disciplína studuje vztahy mezi živou a neživou přírodou. Proto na Honzově profilu naleznete především články, týkající se života dávno vyhynulých tvorů a novinek z našeho poznávání evoluce. Mimo studium pořádá dětské tábory, věnuje se ochotnictví nebo karate.

Tomáš Kroczek | Redaktor

Tomáš se ve své doktorské práci na Přírodovědecké fakultě UK věnuje problematice ledovcových jezer, jejich protrhávání a všeobecně přírodním ohrožením. Ve svých článcích se zaměřuje v podstatě veškeré fyzikální dění, které je spojeno s naší planetou. Mimo redaktorskou a studijní činnost je zapáleným freeridovým lyžařem a autorem nového podcastového seriálu Tupý hrany.

Jacqueline Bernasová | Redaktor

Aktuálně zakončuje bakalářské studium na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Ve své redakční tvorbě se soustředí na inovativní technologie, zajímavé startupy nebo udržitelný rozvoj. Je velkým fanouškem klasické hudby, četby a cestování.

Lenka Strnadová | Redaktor

Lenka působí jako diplomantka na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde se zabývá neurobiologií a fyziologií živočichů. Jako členka laboratoře Buněčné neurofyziologie na Fyziologickém ústavu Akademie věd studuje vliv neurosteroidů na funkci nervových buněk a jejich potenciálem v klinickém využití. Na CZECHSIGHT přispívá především články z oblasti biologie, biomedicínského výzkumu a neurověd. Pipetu ráda vymění za hudební nástroj v jazzovém orchestru, nebo křeslo v dobré kavárně.

Team CZECHSIGHT