Koronakrize zabrzdila ekonomiku a přinesla hromadu problémů. I přesto, že se jedná o velkou překážku, můžeme se na ni koukat jako na příležitost. Pro začínající podnikatele, kteří vidí šanci, jak prorazit existuje řada míst, kde se mohou poradit. Jedním z nich je i SIT Port.
SIT Port sdružuje technologické nadšence, začínající businessmany a všechny, kteří mají zájem o seberealizaci a získávání nových poznatků. Pomáhá jim na jejich cestě za úspěchem. Celou komunitu tvoří společně s nimi jednotliví mentoři a odborníci z praxe, kteří poskytují své zkušenosti. Zároveň program podporuje začínající podnikatele, poskytuje jim zázemí a oporu při rozjezdu. Díky jejich činnosti tak bude poslán na oběžnou dráhu první studentský satelit, uskutečnila se řada hackatonů, workshopů a zahraničních výjezdů.
Vzhledem k nastalé situaci roste poptávka po způsobech sebevzdělávání a seberozvoj. V SIT Portu tak vzniká motivační webinář, který pomůže přetransformovat "domácí vězení" na rozvoj a start do budoucích projektů. Zároveň nabízí příležitost všem, kteří stojí o inspiraci a seberealizaci.
Cílovou skupinu webináře v tomto případě tvoří studenti středních škol. V Plzeňském kraji, kde vznikla iniciativa, do které jsou zapojeny všechny krajské SŠ a od příštího týdne dojde ke streamování živé výuky. V rámci rozvrhu vysílání budou zapojeny i zmíněné webináře. Do projektu bude zapojen i SIT Port se svými tématy.
Postupem času by mohlo dojít k rozšíření webinářů i pro vysokoškolské studenty. Zatím se můžete těšit na online panelovou diskusi na téma "Krize není stopka, ale příležitost", která bude vysílána v úterý 5.5. od 18 hodin. Přítomní zakladatelé různých startupů zde budou sdílet své nápady a zkušenosti se svými projekty.
V diskusi vystoupí:
Startupový expert, mentor a lektor. Spoluzakladatel agentury Happyend. a StartupBoxu, které pomáhají startupům.
“Nedělejte zbytečně chyby, kteří už udělali jiní před vámi. Dělejte svoje vlastní chyby. Tak se naučíte nejvíc.”
Co říká na současnou situaci:
“Svět už nebude takový, jaký byl. Jsem ale optimista. Bude lepší. Máme jedinečnou příležitost vyjít z toho mnohem silnější. Takovou příležitost nemá zdaleka každá generace. Tak si to neposerme.”
Koučka, trenérka a konzultantka mimo jiné v oblasti osobního a kariérního rozvoje v nadnárodních korporacích, menších firmách i v nezisku. Vede rozvojové skupiny - tréninky aplikované divadelní improvizace ve Škole improvizace.
Současně pracuje na projektu ŽÍT DOMA, který pomáhá rozvíjet sociální služby, aby ti, kdo potřebují pomoc v každodenním životě, mohli zůstat doma a žít život podle svých představ (lidé s postižením senioři …) Co říká na současnou situaci:
“Je to skvělá příležitost naučit se přijímat naši i cizí “nedokonalost”. Jsme nuceni zkoušet mnoho nových věcí a hledat nová řešení, která nemáme odzkoušená. Učí nás to vzájemné toleranci, učí se děti, rodiče i učitelé a často všichni spolu a navzájem. Chyba se stává akceptovatelnou a nezbytnou součástí našeho života, za kterou se naštěstí nedává za pět. Hurá!”
marketingová expertka, speaker, lektor, trenér, kouč, hlava komunity #HolkyzMarketingu
Pavlína konzultuje marketing a byznys primárně pro technologické a designové startupy. Za poslední rok pomáhala 100+ značkám v zemích po celé Evropě, nejen jako Lead Mentor Google for Startups nebo stratég studia manGoweb. Založila skupinu #HolkyzMarketinkgu, která dnes má přes 21 000 členek. Je členkou správní rady Transparency International. Získala stipendium Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative Fellowship, Czech-German Young Professionals a Aspen Institute Young Leaders. Píše blog pavlinaspeaks.com. Na Twitteru a Instagramu je jako @pavlina_speaks.
Co říká na současnou situaci:
“Myslet si, že tohle jsou jarní prázdniny, po kterých se vrátíme zpět, jako by se nic nestalo, je chyba. Tohle je nový začátek a tak je potřeba k němu přistoupit. Zvolit kanály, které umožní zákazníkům nakupovat i na dálku. Přenastavit komunikaci, tak aby odrážela současné strachy a naděje. Redefinovat persony i kým jako značka jsme.”
výrazná tvář teenage generace startupistů, pořadatel a mentor v projektech Startup Weekend nebo Soutěž a podnikej, CEO startupu Undout
Nadšenec do nových technologií a objevování jejich potenciálu pro byznys. Zakladatel organizace nvias.org, která poskytuje prostor pro učení se děláním a experimentováním. Spoluautor a mentor vzdělávacích programů zaměřených na propojení technologií a podnikavosti.
“Žijeme v době, kdy se odehrávají a budou odehrávat velké změny. My chceme být tvůrci těchto změn. Pojďte do toho s námi.”
Zakladatel a šéfredaktor technologického magazínu CZECHSIGHT.CZ. Patrik je zapálený kultivátor české startupové scény a moderátor podcastu STARTUPSIGHT, kde po boku zkušených mentorů odkrývá kritické momenty a rozhodnutí, která posunula dané startupy směrem k úspěchu.
Zdroj: SIT Port
Foto: SIT Port


Petr Kašík
V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie
sledovat :
Vstup do diskuze