Dopravní zácpy, rozkopané silnice a nehody – to všechno jsou problémy, kterým řidiči musí čelit dnes a denně. Australský start-up má na tuto nelehkou výzvu originální řešení. V současné chvíli jeho tým pracuje na testování létajícího elektromobilu Airspeeder, který se momentálně nachází v konečné fázi vývoje.

Představujeme elektromobil Airspeeder

Airspeeder MK4 je poháněn výměnnými bateriemi s výkonem 500 kW a čtyřmi motory o 24 kW. Díky tomu je tento elektrický závodník schopen dosáhnout maximální rychlosti až 200 km/h. Nový airspeeder navíc váží pouhých 250 kg, což slibuje lepší poměr výkonu ku hmotnosti než u slavné Formule 1. Perličkou nakonec je pilotní kabina s technologií rozšířené reality, která pilotovi pomůže při navigování.

Elektrická létající auta jsou budoucí realitou, která osvobodí naše města od dopravních zácp a odpoví na dlouhodobé výzvy v oblasti mobility,“ říká zakladatel start-upu, Matt Pearson. „Nic nepohání vývoj technologií tak rychle jako konkurence. Závodníci F1 měli na počátku 20. století silného průkopnického ducha, kterého dnes využíváme k urychlení pokroku.“

Velkou výhodou start-upu je rovněž lokalita jeho základny. Sídlo Alaudy se nachází v australském regionu Adelaide, který je známý zejména pro své rozsáhlé pouště. Pro tým Alaudy to znamená jediné: Ideální testovací půdu pro zkušební lety.

Zdroj textu: https://www.forbes.com/sites/nargessbanks/2020/04/06/airspeeder-flying-electric-race-car/#64ac18f86704

Zdroj obrázku: https://www.forbes.com/sites/nargessbanks/2020/04/06/airspeeder-flying-electric-race-car/#1312e6a96704