Vizionář Elon Musk se proslavil svými ambiciózními projekty, z nichž ten poslední – SpaceX – nedávno oslavil úspěch v podobě vypuštění vesmírné lodi Crew Dragon k ISS. V českém startupu Mews, který poskytuje hotelům po celém světě systém pro jejich kompletní správu, sice až do kosmu nemíří, ale vizionářství v čase a prostoru mají s Muskem společné. I proto si pro svůj nový projekt zvolili chytlavý název, tolik podobný Elonovu nápadu - Spacetime.

Krize kolem koronaviru měla na svět ubytování obrovský dopad a negativní důsledky budou hoteliéři po celém světě pravděpodobně pociťovat i v následujících měsících, ne-li letech. Nastalá situace samozřejmě ovlivnila i Mews, který s hotely úzce spolupracuje. A zatímco majitelé ubytovacích zařízení bojují s krizí každý po svém, Mews se z ní rozhodl vyjít cestou diverzifikace portfolia.

Za hranice hotelových pokojů

„Když jsme nad tím přemýšleli, došlo nám, že není nutné se zaměřovat pouze na hotelové pokoje, kterým jsme se věnovali doposud. Existuje široká škála dalších věcí, které může náš systém nabízet: prostory jako parkoviště nebo zasedačky; objekty jako kola, auta nebo přistýlky; nebo třeba lidi z různých profesí: maséry, kadeřníky, uklízečky a jiné služby,“ vyjmenovává Honza Široký, CTO Mews.

Stejně tak bude v budoucnu podle Širokého možné začít lépe pracovat s časem. „Naší vizí je nabídnout klientům možnost určit si časový úsek, ve kterém budou danou rezervaci využívat. Ať už v minutách, měsících nebo dokonce letech. Otevíráme možnosti, ze kterých by mohlo v budoucnu těžit nejen pohostinství, ale i jiné obory podnikání,“ míní Široký.

Profit nejen pro hoteliéry

Od projektu Spacetime, jehož pilotní spuštění plánují vývojáři v září letošního roku, si vedení Mews slibuje mimo jiné větší diverzifikaci služeb pro samotné hoteliéry. „Ti budou moci nabízet více služeb v jednom jediném systému. Tím se radikálně promění zákaznická zkušenost,“tvrdí CTO Mews. Startup samotný pak spuštění nového systému obohatí průnikem do zcela nových odvětví, které míří za hranice hotelových stěn. Integrovaní klienti Mews navíc získají snadný přístup k dalším formám podnikání.

„Krize ukázala, že diverzifikace podnikání je k přežití naprosto klíčová. Proto jsme odhodlaní svým stávajícím i novým klientům nabídnout způsob, jak si podnikání do budoucna co nejlépe pojistit tím, že nebudou tzv. sázet všechno na jednu kartu,“ uzavírá téma Široký.

Zdroj: TZ Mews
Foto: Unsplash