Hry od českých vývojářů z Bohemia Interactive si v loňském roce užilo 14 milionů aktivních hráčů po celém světě. „Bohemka“ v roce 2020 prodala celkem 5,7 milionů kopií svých her a jejich rozšíření s tržbami přes 1,6 miliardy korun.

Zatímco mnoho odvětví loni stagnovalo, hernímu průmyslu se v celosvětovém měřítku dařilo. Nejinak tomu bylo i u největšího českého herního studia Bohemia Interactive, které zažilo zažilo velmi rušný rok, který byl zároveň druhý prodejně nejúspěšnější za celou více než 20letou historii této české herní firmy. Vývojáři pokračovali v průběžném vylepšování svých titulů a s jejich rozšiřováním na nové platformy. Hry Bohemia Interactive si tak hráči mohou užít nejen na PC, ale i na konzolích Xbox, Playstationa Switch a na mobilních platformách Android a iOS.

Studio Bohemia Interactive si s více než 350 lidmi v celkem 6 pobočkáchve 3 zemích světa (ČR, Nizozemsko a Thajsko) upevnilo pozici nejvýznamnějšího tuzemského zaměstnavatele v oboru.

Zásadně pokročily také práce na novém engine Enfusion, který se stane srdcem budoucích klíčových her Bohemia Interactive. Ten kromě pokročilé fyzikální simulacenabídne moderní grafický „kabátek“ a rozsáhlou podporu komunitních módů.

Další zajímavé milníky roku 2020 shrnuje přiložená přehledná infografika.

Zdroj: TZ Bohemia Interactive
Foto:Alexey Savchenko, Unsplash