Největší poprask způsobil remake prvního dílu Mafie, který Mafia Trilogy bude obsahovat. Nemá se jednat pouze o remasterovanou verzi po grafické stránce, ale měla by obsahovat i něco navíc. Samozřejmostí u Mafia Trilogy je 4k rozlišení. Vedle toho bude obsahovat rozšíření příběhu a hratelnosti. Co bude s dabingem se bohužel vývojáři nezmiňují.

Mafia: Definitive Edition pojmenovali tvůrci kompletní remake prvního dílu. Filmově pojatá hra z gangsterského prostředí se objevila v roce 2002 a nyní o 18 let později se dočká kompletního předělání. Není to jen adaptace hry na nové platfromy. Celá je znovu vytvořena od nuly. Vývojáři slibují úplně nový herní zážitek, který prý bude lepší, než ten předchozí.

Zároveň si uvědomují, že Mafie jako taková, značně ovlivnila další příběhové hry. Její až filmové podání tehdy vůbec nemělo obdoby. Díky tomu se vývojáři rozhodli jí naposledy vdechnout nový život. Mafia Trilogy tak tvoří uzavření celé série.

Hlavní postavou hry je Tommy Angelo, který se živí taxikařením v Americe během ekonomické krize. Příběh je velmi dobře známý a klíčové i vedlejší postavy jako Paulie a Sam rovněž. Podle vývojářů se v novém remaku dočkáme také nového náhledu do charakteru postav, které ještě neznáme. Tommyho příběh je nově zpracován a rozšířen. Budou přidány motorky, nové typy vozidel a celé město bude větší. Samozřejmostí je nové zpracování herních mechanik.

MAFIA 2 a 3 budou pouze remasterovány. Nové textury a modely budou vytvořeny ve vyšší kvalitě zobrazení. Nejedná se tak o zásadní posun.

Druhý a třetí díl mafie je nyní dostupný ve vysoké kvalitě. Na nový remake původního dílu si budeme muset počkat do 28. srpna. Předobjednávky jsou již dostupné s malým dárkem pro první předobjednatele v podobě obleku a vozidla.

Foto: Mafiagame.com
Zdroj: Mafiagame.com