Skútry Bolt vyrobené na míru nabízejí až pětiletou životnost, jsou stoprocentně recyklovatelné a cílem společnosti je výrazně redukovat emise CO2.

Společnost Bolt se s ohledem na probíhající změny klimatu rozhodla dále pokračovat ve svých činnostech podporující ochranu životního prostředí. Do konce roku 2020 se Bolt zavazuje, že se uhlíkově negativním ve svých aktivitách, tedy provoz elektronických skútrů.

Klimaticky pozitivním se společnost Bolt stane tím, že odstraní z atmosféry více uhlíku, než společnost produkuje v rámci výroby a údržby elektrických skútrů.

Společnost začne uplatňovat svůj program do konce roku 2020. Bude se jednat o řadu projektů, do kterých plánuje Bolt zapojit své globální partnery, kteří společnosti pomohou odstranit další CO2 z atmosféry. Mezi potenciální projekty patří podpora opětovného zalesňování a výroba solární a větrné energie.

Kromě toho se společnost Bolt zavazuje zrevidovat svůj dodavatelský řetězec a učinit také kroky, které budou směřovat k jeho větší udržitelnosti. Toho bude dosaženo přechodem na obnovitelné zdroje energie, tam kde je to možné. Dále Bolt plánuje sdílet data s městy, ve kterých společnost působí s cílem urychlit přechod k zelenější a udržitelnější městské dopravě.

V současné době působí Bolt v 35 lokalitách s e-skútry ve 14 zemích po celém světě. Do konce roku je však v plánu mít e-skútry dostupné v celkem 45 lokacích.

Ve městech, kde jsou e-skútry v provozu, Bolt soustavně motivuje uživatele aplikací k přechodu na mikromobilitu pomocí různých akcí přímo v aplikaci. Jednou znich je například funkce doporučení.

Skútry Bolt jsou vyráběny na zakázku a jsou navrženy tak, aby byly lehké, vysoce recyklovatelné a s životností až pět let. Pro svůj každodenní provoz využívá Bolt místní partnery a mechaniky, kteří se starají jak o recyklaci, tak opravy a údržbu. Jak v rámci výroby, tak běžné provozní údržby se společnost zavazuje optimalizovat svůj výrobní řetězec směrem k jeho větší udržitelnosti. To snižuje náklady ale i ekologickou stopu společnosti Bolt.

Martin Villig, spoluzakladatel a viceprezident pro udržitelnost ve společnosti Bolt, uvedl: „Mikromobilita nabízí jedinečné a udržitelné řešení mobility pro města a jednotlivce, kteří chtějí vyrovnat svou uhlíkovou stopu a přepravovat se ekologickým způsobem.”

Bolt není jediná společnost, která působí na trhu sdílené dopravy, která se rozhodla být šetrná k životnímu prostředí. Na CZECHSIGHT si můžete přečíst také o tom, pro jakou zelenou cestu se nedávna rozhodl Uber:

Zdroj: https://www.intelligenttransport.com/transport-news/107953/bolt-e-scooter-climate-positive-end-2020/

Foto: Bolt, Unsplash