Není žádným tajemstvím, že budoucnost světa patří umělé inteligenci. Ať už se jedná o vyspělou počítačovou technologii, nebo autonomní automobily, nalezneme AI v srdci všech neúžasnějších a nejdůležitějších inovací dnešní doby.

Umělá inteligence již není žádnou vychytávkvou ze sci-fi filmů. Různé inovace mění naše životy už dnes – např. v oblasti stravování. Rychlé občerstvení se dlouhodobě pokládá za páteř amerického konzumu. Milovaná QRS (Quick Service Restaurant / rychlá občerstvení) zůstávají velmi oblíbená po celém světě. Fungují navzdory velmi malým maržím a bojují s rostoucími náklady.

Proto přichází na scénu Miso Robotics. Firma využívá potenciál umělé inteligence ke kompletnímu přepracování a zefektivnění způsobů přípravy jídel a jeho následné servírování. Miso Robotics vyvíjí roboty, kteří pomáhají snížit náklady spojené s placením pracovníků a nájmu, a proto zvyšují efektivitu celého procesu.

Robot Flippy, který je zároveň vlajkovým produktem Miso Robotics, již uvařil přes 18.000 kg smaženého jídla. Dnes ho využívají významné řetězce a instituce, jako jsou CaliBurgers nebo baseballový tým Los Angeles Dodgers. Flippy mění QRS tím, že nabízí všestranné řešení v přípravě jídel a umí pracovat se všemi druhy grilů a fritéz.

Miso rozšiřuje svou působnost po celém světě a tým zkušených restauratérů a profesionálů na umělou inteligenci vydal téměř 1,5 milionu dolarů na vývoj Flippyho. Společně chtějí natrvalo změnit podobu QSR prostřednictvím patentových inovací, které zmodernizují kuchyně milionů restaurací. Miso Robotics a jejich neohrožený Flippy si získal i přízeň médií a široké veřejnosti. Počty organických zobrazení různého obsahu s Flippym se počítají v miliardách. Díky tomu investoři v SeedInvest aktuálně nabízí různé možnosti investic do Miso Robotics.

Zdroj: https://newatlas.com/

Obrázek: Digitaltrends