eSportová utkání nebyla v takové míře ovlivněna situací kolem koronaviru, všechny eSport zápasy jsou streamovány online. Internetová vysílání se těší rekordním sledovanostem. Další výhodou, kterou se eSport může pochlubit je, že hry, ve kterých existují pravidelné ligy a soutěže, jako je Counter-Strike, League of Legends, DotA 2 a podobně si může zahrát doma téměř každý.

Takže co vlastně stojí za zhlédnutí?

V evropské a severoamerické lize League of legends nyní probíhá Play Off. V něm se utkají ty nejznámější týmy jako Team Solo Mid (TSM), Cloud9, Fnatic a další. Vítězové se mohou těšit nejen z výhry 200 000$, ale také z přímého postupu do Mid-Season Invitational 2020, celosvětový turnaj mezi nejlepšími týmy ze všech regionů. Ten bude probíhat od 3. do 19. července, zatím není určeno, jestli s diváky nebo bez.

Nejvyššími možnými výhrami je proslavena DotA 2, ve které nyní probíhá ESL liga s celkovou cenou pro regiony 335 000 $. Z loňského světového turnaje DotA 2 si vítězný tým odnesl 15,6 milionů, což byla nejvyšší výhra v historii eSportu. V následujících měsících nás čeká DotA 2 The International 2020, který bude mít rozpočet neuvěřitelných 34 Milionů dolarů.

CS:GO ovšem s výhrami nezůstává pozadu, v neděli 12.4 v 16:20 proběhl Grand Final ESL Pro League season 11, kde se utkaly Fnatic proti mousesports. Ve dresu mousesports hraje také David „frozen“ Čerňanský ze Slovenska. Prize pool, tedy rozpočet na výhry v tomto turnaji je 531 000 $. První místo získal tým Fanatic.

Ani česká republika není pozadu, Tipsport COOL liga v CS:GO běží v plném proudu, v pondělí jsme mohli sledovat 4. kolo zápasů ligy, kde bojoval o postup do MČR v počítačových hrách asi nejznámější český esport tým CZC.eSuba, který se nyní dělí o druhé místo s týmem Eclot Gaming. Tabulku vedou SINNERS se čtyřmi výhrami a žádnou prohrou. Finále ligy se uskuteční 13. června.

Zdroj: autorský článek Czechsight
Foto: Florian Olivo, Unsplash