Rozšířená realita je ve světě technologií jedním z velmi oblíbených témat poslední doby a její popularita nadále poroste. Apple nedávno představil iPad Pro s LiDar senzorem pro AR, Microsoft má již delší dobu ve svém portfoliu brýle HoloLens a Google si s myšlenkou rozšířené reality neustále pohrává a zkouší různé možnosti využití. Stejný směr zvolilo i velké množství startupů. Jedním z nich je značka FORM, která vyrábí chytré plavecké brýle s rozšířenou realitou.

Chytré brýle FORM Swim Goggles se technikou podobají Google Glass. Vzhled je však uzpůsoben pro pohyb pod vodou

Investoři jsou i přes pandemii koronaviru a nepříliš úspěšným prodejům nakloněni budoucnosti s rozšířenou realitou. Důkazem je velká investice v hodnotě 8,5 milionu dolarů (zhruba 200 milionů Kč) v Series-A, kterou FORM nedávno dostal.

Brýle FORM Swim Goggles dávají plavcům díky rozšířené realitě informace o jejich výkonu

Samotný produkt značky FORM je již na trhu delší dobu, ale nedá se mluvit o prodejním úspěchu. Cílem společnosti bylo přinést rozšířenou realitu plavcům celého světa za přijatelnou cenu. Brýle se prodávají za 199 dolarů (cca 5 tisíc Kč). Podle Dana Eisenhardta, CEO společnosti, ještě trh není připraven na takový produkt a první zlom v počtu objednávek očekává až začátkem roku 2021. Investice bude využita především pro posílení značky a zvýšení prodejů.

FORM Swim Goggles promítají uživateli přímo před oči údaje o rychlosti, uplavané vzdálenosti, tempu atd. Brýle je možno spárovat s aplikací ve smartphonu a extrahovat data z tréninku nebo závodu. Baterie podle údajů výrobce vydrží až 16 hodin nepřetržitého plavání a celá konstrukce brýlí je vodotěsná až do 10 m. Prodej probíhá skrze stránky výrobce a v plánu jsou také obchodní partneři. FORM údajně chystá i další produkty s rozšířenou realitou pro další druhy sportů (lyžaři, cyklisté atd.).

Zdroj: https://techcrunch.com/2020/04/21/ar-swim-goggles-maker-form-raises-8-5-million-series-a/

Zdroj obrázku: FORM Swim