Tinder začne používat nový prvek ochrany osobních údajů. V příštím updatu se komunita LBGTQ+ dočká diskrétnějšího zpracování osobních údajů, které neumožní případnou možnost kriminalizace v zemích, kde jsou homosexuální partnerské svazky zakázany.

Díky aktualizaci se automaticky přestanou ve feedu objevovat lidé identifikující sami sebe jako lesbičky, gayové, bisexuálové, trasngender nebo queer. Stane se tak pouze ve chvíli, kdy dotyčný dorazí do země, která tyto aktivity zákonem zakazuje. Schopnost aplikace, kterou Tinder nazývá "Traveler Alert" závisí na připojení jedince a poloze. Pokud se stane, že je poloha zapnuta v dané zemi, Tinder automaticky odstraní informace o orientaci jedince. Ve chvíli, kdy dotyčný zemi opustí, nastavení se obnoví.

Všichni uživatelé, kterých jsou desítky milionů, jsou v bezpečí. Jakmile přijedete do dané oblasti, aplikace vám sama pošle upozornění, zda si přejete zobrazit svou identitu či nikoli.

I s ohledem na tom, že západní společnost v posledních letech udělala velký pokrok v chápání LGBTQ+, stále existují země, kde je takové chování trestáno nejvyšším možným posthem. A přijíždějící turisté se tak musí chovat podle pravidel dané země.

Podle vyjádření vedení Tinderu, je necitlivé, že na světě existují země, které znemožňují lidem milovat toho koho chtějí a chovat se svobodně. Díky této myšlence se rozhodli zavést Traveler Alert.

Foto: Wired