Vizí zakladatelek makeITtoday je, že esport program může českým hráčům otevřít dveře na světové turnaje i prestižní univerzity. Milan Gellebra v červenci tohoto roku nastoupil na pozici trenéra v esportovém týmu BRUTE, který vlastní podnikatel Petr Andrýsek. Své zkušenosti z profesionální dráhy se rozhodl předávat i v rámci spolupráce týmu BRUTE s makeITtoday, kde bude koučovat studenty od 14 do 17 let. „Esport není jen o sezení u počítače a hraní her. Chci další generaci mladých hráčů naučit, jak hrát zdravě po psychické i fyzické stránce a jak ke zlepšování přistupovat analyticky a strategicky. Většinu dovedností jako komunikace, vzájemná spolupráce či zodpovědnost vůči týmu pak studenti využijí i v dalších odvětvích svého života,” vysvětluje Milan přezdívaný Pepik. Esportový tým makeITtoday má název mIT Squad a bude se soustředit na populární hru Counter-Strike: Global Offensive. Do týmu se mohou přidat jak úplní začátečníci, tak i pokročilejší hráči.

„Esport je obrovsky rostoucí fenomén, ale hráčů, kteří hrají profesionální mezinárodní ligy, je u nás stále málo. Pro nás je esport program způsob, jak nabídnout českým studentům nové možnosti uplatnění v 21. století. V zahraničí stále roste seznam škol, které nabízí stipendia amatérským nebo profesionálním esportovcům z celého světa a esport tak může i českým hráčům otevřít dveře na prestižní zahraniční univerzity,” vysvětluje zakladatelka makeITtoday Silvie Zeman.

Tuzemský projekt makeITtoday se zaměřuje na systematické vzdělávání dětí a mládeže v oblasti technologií a digitálních dovedností. Vedle esport programu nabízí od září také další novinky. „Letos jsme přidali například kurz Vývoj her a herní design v Unity 3D nebo třídu Scratche speciálně pro dívky. Na základě skvělé zpětné vazby z předchozího pololetí, které probíhalo částečně online, jsme se rozhodli nově otevřít také online kurzy Scratche a webového vývoje, kterých se mohou účastnit studenti ze všech koutů ČR,” dodává zakladatelka Silvie Zeman.

Zdroj: TZ makeIToday
Foto: Florian Olivo, Unsplash