Uzavřená betaverze Valorant spatřila světlo světa 7.4.2020. Abyste získali přístup do hry, musíte být streamerem a hru si přes streamovací účet aktivovat. Valorant je plánována jako free-to-play hra, jejíž vydání pro veřejnost se plánuje na léto tohoto roku. Jedná se o střílečku z první osoby stylem hraní podobná Counter-strike a přidává určitě taktické prvky a utility, které je možné ve hře využít a tím zvýšit šance na vítězství. Graficky se hra může zdát slabší, ale to má svůj důvod. Riot se své hry snaží udělat přístupné co nejširší veřejnosti, tomu také odpovídají velmi nízké systémové požadavky. Valorant si může zahrát opravdu každý.

Pár turnajů ve Valorantu již proběhlo. Poslední byljedním z těch velkých, a to G2 european Brawl prezentován StreamHeroes. Turnaj proběl 27.4.2020 hrál se stylem Best of 3, tedy na dvě vítězné mapy ze tří, prohrávající tým je z turnaje eliminován a vítěz bere vše. Cenou pro vítěze bylo lákavých 10 000 €, které se rozdělí rovným dílem mezi 5 hráčů vítězného týmu. Pro týmy byly vybráni kapitáni z řad slavných streamerů:

Streameři vybraní jako kapitáni týmů

Těcho 8 kapitánů složilo 8 týmů: DACH, Iberia, UK+Ireland, Balkans+Italy, France, Poland, Nordics, Benelux.

Týmy Benelux a Nordics byly od začátku dominantní a už po první hře byly favority. Celou soutěží prošly bez větších problémů a společně se utkaly v Grand Finále. To už bylo podstatně napínavější, první mapu vyhrál tým Benelux 13:12 a druhou tým Nordic 13:11. Rozhodla poslední mapa, ve které zvítězil Tým Nordic o jedno kolo 13:12. Tým Nordic se tedy stal šampionem G2 European Brawl a odnesl si 10 000 €.

Celková tabulka turnaje

Zdroj: https://g2esports.com/
Foto: g2esports