Umělá inteligence je již několik let jedním z hlavních témat technologického světa. Startup Cortical Labs z Austrálie se pochlubil, využitím myších a lidských neuronů ke stvoření hybridního počítačového čipu. Tento objev by měl zásadně ovlivnit vývoj umělé inteligence, protože dramaticky snižuje energetickou náročnost stávajících systému AI (Artificial intelligence).
Myší neurony byly získány z embryí těchto malých hlodavců. Extrahovat lidské neurony se podařilo pomocí transformace buněk kůže na kmenové buňky, které byly následně přetvořeny v neurony. Vědci z Cortical Labs věří, že právě díky použití biologického materiálu bude naplno využit potenciál lidského mozku a bude se jednat o světový převrat v oblasti umělé inteligence.
Neurony v nově vyvinutém počítačovém čipu budou simulovat reálné procesy, které se odehrávají v lidském mozku. Ten je jedním z nejpozoruhodnějších systémů na celém světě a není divu, že je snaha jej napodobit. Výtvor Cortical Labs má momentálně energetickou náročnost menší než mozek vážky a cílem je, aby byl tento čip schopný se naučit hru Pong. Vědci z Austrálie nejsou jediní, kdo mají takové vize v oblasti umělé inteligence. O stejné průlomy v AI se snaží v Americe i Evropě.
Zdroj: https://futurism.com/startup-computer-chips-powered-human-neurons
Zdroj obrázků: unsplash.com

David Skopal
Jsem copywriter a marketingový nadšenec ze zlínského kraje, který je zapálený fanoušek smartphonů a mobilních technologií. Mám rád kvalitní jídlo, dobrou náladu a badminton.
sledovat :
Vstup do diskuze