Proti proudu se rozhodla jít Eva Knirschová. V době, která eventům nepřeje, zakládá agenturu Eventegy. Nabízí v ní pomocnou ruku hlavně těm, kteří nemůžou posunout akci na příští rok, ale potřebují pokračovat a zorganizovat event digitálně, aby přežili.

Akce v době koronavirové

Jednou z možností, jak i přes nařízená omezení, uspořádat svůj veletrh anebo festival, je jeho realizace v digitální formě. „Je potřeba si dát na spoustu věcí pozor. Například nelze překlopit akci jedna ku jedné, ale jít na to chytře a přizpůsobit event tak, aby v digitálním světě dával hlavu a patu. Celodenní konference, na kterou byste si normálně v práci vzali dovolenou, najednou v digitálu nedává smysl. Na streamovaný event si jednoduše volno nevezmete. Takže je na organizátorovi, aby jeho formát přizpůsobil, nabídl videozáznam a také zásadně upravil cenu. V záplavě digitálních akcí, webinářů a streamů je už tak těžké se vyznat, a navíc je většina zdarma. Monetizace digitálního eventu je tedy sama o sobě oříšek,” vysvětluje zakladatelka Eventegy Eva Knirschová.

Ne všechny akce je ale možné předělat tak, aby je lidé mohli navštívit alespoň online, a proto v Eventegy nabízí i krizový management.„Pomáháme s financemi, projektovým managementem i produkčními potížemi na místě. Uvědomujeme si, že současná situace není pro organizátory eventů lehká, a proto chceme zdarma nabídnout pomoc akcím, které to teď potřebují,” popisuje Eva filozofii Eventegy, která chce i po koronavirové krizi nabízet poradenství a podporu zdarma vybraným projektům z oblasti ekologie, recyklace, animal welfare a dalším.

Od prvního veletrhu k agentuře

Zkušenosti, které teď Eva v Eventegy uplatňuje sbírá několik let. Na poli eventů se pohybuje už od roku 2017, kdy začala budovat Reshoper – současně největší českou e-commerce akci. Spolupořádá také futuristický veletrh Future Port Prague a podílí se na přípravě americké NY KnowGO, eventu v New Yorku zaměřeného na retail média. I teď má ambice směřovat spíše do zahraničí a stát za pořádáním větších eventů. „Vždy mě bavily výzvy. Nedělá mi problém naskočit do běžícího projektu a pomoct s čím je potřeba. I tuto dobu vnímám jako takovou výzvu, s kterou je potřeba se umět poprat,” zakončuje Eva.

Zdroj: Tisková zpráva Insight
Foto: Insight