Rychlé tempo doby vyžaduje rychlou dopravu. A inženýři s holandským start-upem Hard Hyperloop přesně ví, jak tohoto cíle dosáhnout. Jádrem jejich projektu je výroba originálního dopravního prostředku, který je schopen vzduchovým tunelem cestovat rychlostí přes 1000 kilometrů za hodinu.
Za svůj bleskový pohyb vděčí Hyperloop systému založenému na pohybu přetlakových kapslí a podtlakovými trubkovými tunely. Tyto kapsle mají za cíl pohánět lineární indukční motory a vzduchové kompresory, díky kterým je Hyperloop schopný nabrat obrovskou rychlost.
Cesta mezi státními metropolemi se zkrátí na minuty
Studie provedená start-upem Hardt Hyperloop zjistila, že hyperloop může zkrátit dobu dojíždění z Amsterdamu do Paříže, Bruselu, Düsseldorfu nebo Frankfurtu z hodin na pouhé minuty. První testující pasažéři tak mohli dorazit z Amsterdamu do Paříže za méně než 90 minut, namísto současných tří a půl hodin.
A co víc, díky rychlému provozu Hyperloopu by mohla markantně poklesnout poptávka po krátkých letech, které přispívají k znečištění ovzduší. Pokud se tento futuristický dopravní prostředek podaří uvést do běžného provozu, pak by se do roku 2040 mohlo zredukovat 20 000 až 24 000 letů.
Přípravy jsou v plném proudu
Hyperloop, který byl poprvé představen Elonem Muskem v roce 2013, má před sebou zářnou budoucnost. Důkazem jsou první testy, které na sebe nenechaly dlouho čekat. V nizozemské provincii Groningen se už nyní staví první vysokorychlostní zařízení se zkušební dráhou o délce 3 km, zatímco v Delft byl zase postaven 30 metrů dlouhý zkušební tunel.
Zdroj obrázku: https://eit.europa.eu/news-events/success-stories/hardt-hyperloop


Petra Pruden
Nadšená socioložka, která ráda píše o nových start-upech, vědě i technologii. Miluje sport, grafický design a mexickou kuchyni.
Vstup do diskuze